Gjermani/ Asnjë lek për të infektuarit e pavaksinuar gjatë karantinës!

Written by on 23/09/2021

Autoritetet shëndetësore gjermane kanë vendosur se duke filluar nga 1 nëntori, të pavaksinuarit nuk do të marrin kompensim për pagën e humbur nëse masat e anti-Covid i detyrojnë ata të karantinohen. Për ata që kanë zgjedhur të mos vaksinohen në Gjermani, jeta mund të bëhet më e shtrenjtë në muajt e ardhshëm.

Pagesat e kompensimit të karantinës dhe testet falas të koronavirusit do të hiqen së shpejti. Kjo nismë është një mënyrë për të rritur normën e vaksinimit, pasi shumë punëtorë nuk mund të përballojnë të qëndrojnë në shtëpi pa pagesë./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background