Gjenden dy turistet gjermane

Written by on 27/04/2019

Pas humbjes së turistëve belgë disa ditë më parë në zonën e Himarës, dy të turistë të tjerë
gjermanë kishin mbetur të bllokuar në zonën e Thethit. Sipas Policisë së Shtetit, turistët me
iniciale E.S dhe A.B kishin humbur rrugën duke mbetur të bllokuar në zonën e mes qafës së
Valbonës dhe Ragamit. Lokalizimi i tyre është bërë i mundur nga Policia me ndihmën e
banorëve të zonës. Ato kanë transportuar turistët në gjendje të mirë shëndetësore, duke i
strehuar më pas në një banesë në fshatin Theth.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist