Fytyra e Donald Trump, tashme do te jete e stampuar ne monedhe!

Written by on 13/05/2018

 
Fytyra e Donald Trump do te jete ne monedhen izraelite per 70-vjetorin e Pavaresise. Aty pershkruhet presidenti i ShBA, se bashku me mbretin biblik Cyrus, i cili lejoi hebrenjte te ktheheshin ne Jeruzalem para 2.500 vjeteesh. Monedha, qe nuk do perdoret per te blere eshte dhe shenje mirenjohjeje per vendimin e Trump per te levizur ambasaden amerikane ne Jeruzalem. Organizata joifitimprurese ‘Qendra Arsimore e Mikdashi’ ka krijuar 1 mije monedha te tilla. Version standard, i bere nga kallaji me plumb dhe i kromuar me argjend do shitet per 36 paund. Ekziston nje sasi e kufizuar monedhash ari, qe do shiten per 52 paund.
 

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist