Futbolli europian ne rritje, kryeson Premier League!

Written by on 11/06/2018

Futbolli ne Europe vazhdon te rritet. Siç behet e ditur nga nje analize e Deloitte, te ardhurat totale ne tregun europian te futbollit jane rritur ne 25,5 miliarde euro ne sezonin 2016/17, me nje rritje me 4% krahasuar me sezonin 2015/16. Pese kampionatet kryesore (Premier League, La Liga, Bundesliga, Seria A dhe Ligue 1) kane pare te rriten te ardhurat e tyre ne 1,3 miliarde euro (9%) ne sezonin 2016/17, kryesisht per shkak te rritjes se fitimeve nga te drejtat televizive ne Premier League, La Liga dhe Ligue 1.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist