Ftohet moti, nisin reshjet e para te debores ne Dardhe!

Written by on 16/11/2018

Pas nje moti qe u karakterizua kryesisht nga temperatura te larta per stinen, vendi eshte perfshire sot nga nje vale e ftohti, qe solli edhe reshjet e para te bores ne juglindje. Prej paradites se sotme reshjet e bores kane nisur ne fshatin turistik te Dardhes ne Korçe. Sipas Sherbimit Meteorologjik, reshjet e bores do te jene te fokusuara ne jug dhe juglindje te vendit. Ndersa nga dita e hene priten reshje bore edhe ne pjesen verilindore te vendit. Nentori parashikohet te mbyllet me mot te paqendrueshem, ndersa me pas pritet mot i ngrohte dhe i lagesht.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist