Fshatrat turistike te juglindjes me rekord turistesh pas reshjeve te bores!

Written by on 19/11/2018

Debora e pare ka zbardhur Voskopojen duke krijuar nje panorame mahnitese per vizitoret. Fundjaven qe sapo lame pas ne kete fshat turistik pati dyndje turistesh te cilet u akomoduan ne bujtinat e shumta dhe shijuan bardhesine e debores.Voskopoja mbetet nje nga qendrat me te rendesishme kulturore, artistike e historike te Ballkanit qe pritet te shenoje nje rekord te ri turistesh deri ne fund te ketij viti pasi mbetet nje prej destinacioneve te turizmit gjithevjetor. Gjithashtu ne rrethin e Korces pati vizitore te shumte ne Dardhe e ne malin e Moraves si dhe ne qytet.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist