Frutat, sekreti per nje fytyre pa rrudha!

Written by on 16/05/2018

Sekreti per t’u dukur e re mund te gjendet ne tasin e frutave. Shkencetaret kane zbuluar se grate qe konsumojne nje diete te pasur ne fruta dhe perime kane me pak rrudha kur kalojne te 50-at, krahasuar me ato qe nuk ushqehen shendetshem. Grate qe konsumojne me shume buke, mish te kuq, embelsira dhe alkool kane me shume rrudha.Rezultatet e studimit te kryer nga Qendra Mjekesore Erasmus ne Roterdam sugjerojne se ngrenia e frutave mund te jete nje alternative me e lire se kremrat dhe pomadat per grate qe duan te kene nje lekure pa rrudha.

 


 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist