Francë, temperaturat rekord më të lartat në historinë e vendit

Written by on 29/06/2019

 

 

Temperatura në Villevieille të Francës kanë arritur deri në 45 gradë celcius, duke vendosur rekordin historik në këtë shtet. Më shumë se 4 mijë shkolla janë mbyllur në Francë dhe njerëzit kanë shpërndarë ujë për të pastrehët për të shmangur tragjeditë. Nga ana tjetër,metereologët janë shprehur se temperaturat do të rriten edhe më shumë në ditët e ardhshme.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist