France, konfiskohen 20 ton figura ne miniature te Kulles Eiffel!

Written by on 20/09/2018

 

Policia e Parisit konfiskoi 20 tone figura ne miniature te Kulles Eiffel pas nje hetimi qe perfundoi me shperberjen e nje rrjeti te “organizuar”, anetaret e te cilit kryen shitje pa leje.Nente persona u arrestuan, duke perfshire kater “ndermjetesues” dhe dy shites, me prejardhje afrikane dhe pa dokumentet e nevojshme. Ne krye te ketij rrjeti ishin tre tregtaret kineze, te cilet udheheqin dyqane ne Paris dhe Oberwil. Me shume se 1.000 kuti kartoni me nje total prej 20 tone miniature te Kulles Eiffel u konfiskuan gjate kontrollit te dy depove ne Sharanon-le-Pon dhe Klisi, si dhe ne tre dyqane.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist