Franca në valën e katërt të Covid-19, nga 1 gushti “shtrëngohen” gjërat!

Written by on 20/07/2021

Zëdhënësit e qeverisë franceze kanë bërë me dije se Franca do të imponojë masat e reja të kufizimeve për të shmangur përhapjen e mëtejshme të COVID-19. Sipas tyre vendi ndodhet në valën e katërt dhe rrezikon të krijojë një mbingarkesë të sistemit shëndetësor.

Pavarësisht protestave masive për të mos ndaluar hyrjen e të pavaksinuarve në ambiente publike si bare, restorante, muzeume, stadiume apo teatro, këto masa do të hyjnë në fuqi duke filluar nga data 1 gusht./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist