Franca ne krye te destinacioneve me te vizituara per 2018

Written by on 21/01/2019

Franca ne krye te destinacioneve me te vizituara per 2018!

Franca vijon te kryesoje listen e destinacionit me te vizituar ne
bote,Vitin e kaluar ne France numri i turisteve nderkombetare ka arritur
ne 87 milione. Organizata Boterore e Turizmit pas shifrave te
pergjithshme te numrit te turisteve apo fitime per vitin e kaluar ka
listuar edhe destinacionet me te vizituara. Pas Frances si vendet me te
vizituara ne bote per 2018 ishin Shtetet e Bashkuara, Spanja, Kina,
Italia, Turqia , Gjermania, Britania, Meksika dhe Rusia.

 

Eiffel Tower with boat during spring time in Paris, France


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist