Franca mirëpret të gjithë turistët ndërkombëtarë!

Written by on 17/06/2021

Nëse jeni të vaksinuar me një prej vaksinave të miratuara nga BE, udhëtimi drejt Francës është i mundur për të gjithë turistët ndërkombëtare. Megjithatë, pavarësisht vërtetimit të vaksinës, qytetarët duhet të paraqesin test negativ për COVID-19 të 72-orëve të fundit.

 

Kafenetë dhe restorantet në Francë janë hapur ndonëse me kapacitet të reduktuar, ndërsa shumë shpejt pritet të hiqet edhe ora policore./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background