Franca lehtëson kufizimet e udhëtimit për shtatë vende, ja cilat janë ato

Written by on 13/03/2021

Franca do të lehtësojë disa kufizime për udhëtarët ndërkombëtarë jashtë Evropës. Konkretisht bëhet fjalë për vende si: Japonia, Zelanda e Re, Koreja e Jugut, Australia, Britania, Izraeli dhe Singapori. Sipas raporteve, Ministria e Jashtme e Francës ka deklaruar se njerëzit që udhëtojnë nga dhe drejt këtyre vendeve, nuk do të duhet të sigurojnë ndonjë dokument që ka të bëjë me arsyen e udhëtimit.

France introduces Covid tests for 'at risk' airport arrivals

Këto lehtësime në udhëtime po zbatohen pasi këto kombe kanë treguar një përmirësim të situatës me koronavirusin./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background