Franca do ta kërkojë Green Pass-in deri në 2022!

Written by on 14/10/2021

Franca ka vendosur të zgjasë deri më 31 korrik 2022 periudhën e përdorimit të certifikatës shëndetësore kundër COVID-19. Zgjatja e ligjit special, i njohur si “menaxhimi i epidemisë” dhe që autorizon përdorimin e certifikatës shëndetësore, si edhe kufizimet e udhëtimit lokal, i është paraqitur Këshillit të Ministrave.

Me këtë masë, objektivi i qeverisë është të inkurajojë 26.5% të francezëve, të cilët nuk i kanë marrë ende dy dozat e vaksinës antiCOVID./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background