Franca, destinacioni me i vizituar kete vit!

Written by on 14/12/2018

Europa eshte nje prej destinacioneve me te preferuara nga turistet, ku çdo vit regjistrohen me miliona njerez te cilet vizitojne atraksione te ndryshme turistike te saj.  Disa shtete gjithashtu jane me te preferuarat nga turistet, per shkak te historise, kultures apo edhe bukurive natyrore qe ofrojne. 10 prej vendeve me te vizituara nga turistet per vititn 2018 kryesohen nga Franca me 86.9 milione turiste. Lista vijon me Spanjen, SHBA, Kinen, Italine, Meksiken, Britanine, Turqine, Gjermanine dhe Tajlanden.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist