Forcohen marredheniet turistike Kine – Shqiperi!

Written by on 25/04/2018

Forcohen marredheniet turistike Kine – Shqiperi!

Ambasadorja e Kines ne Shqiperi ka bere se fundmi nje vizite ne Gjirokaster, ku u takua me ministren e Kultures dhe autoritete te tjera si pjese e bashkepunimit per projekte te ndryshme ne kulture e turizem midis dy vendeve.  Kina dhe Shqiperia i kushtojne rendesi bashkepunimit ne kete fushe. Shqiperia shpalli se fundmi vendimin per liberalizmin e vizave per shtetasit kineze gjate sezonit turistik. Ndersa Pekini, Shanghai dhe disa rajone te tjera te Kines nuk kerkojne viza per shtetasit shqiptare, ne qofte se ata qendrojne jo me shume se 144 ore tranzit. Krahas kesaj, ishulli Hainan hoqi vizat per shtetasit shqiptare qe shkojne aty per turizem.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist