Fluks turistësh tek Ujërat termale të Benjës

Written by on 15/06/2021

Ujërat termale të Benjës në qytetin e Përmetit po tërheqin gjithnjë e më shumë vizitorë gjatë fundjavave. Administrata e Zonave të Mbrojtura bën të ditur se gjatë të shtunave dhe të dielave turistë vendas dhe të huaj zgjedhin të vijnë në këtë destinacion, kryesisht për vetitë terapeutike të ujërave.

Burimet e ujërave termale janë natyralë dhe u japin zgjidhje sëmundjeve të lëkurës, stomakut, veshkave, apo reumatizmës./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist