Fluks emigrantësh në Kapshticë/ Krijohen rradhë të gjata të makinave!

Written by on 19/08/2021

Kanë nisur të krijohen rradhë të gjata në pikën kufitare të Kapshticës. Dhjetëra mjete dhe qindra udhëtarë kanë pritur të kalojnë palën greke për të hyrë në Shqipëri.

Prej më shumë se dy orësh, ata kanë pritur duke përballuar temperaturat e larta dhe lodhjen e udhëtimit. Për sa i përket palës shqiptare, punohet me 3 sportele në hyrje dhe 3 në dalje duke shmangur kështu radhën.

Radio Travel.al


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist