Florida investon 5.1 milione $ per turizmin pas uraganit “Michael”

Written by on 25/10/2018

 

Florida do te investoje 5.1 milione $ ne nje fushate promovuese per destinacionet vendase qe u preken nga uragani ‘Michael” disa jave me pare dhe pas “alarmit te kuq” qe stepi turistet per te vizituar vendin. Visit Florida ka pergatiru nje fushate qe parashikon nje seri nderhyrjesh per te ndihmuar zonat e prekura nga uragani. Sipas bordit turistik ne Florida nese nuk rregullohen perqindjet e prurjeve turistike, ideja qe demet jane perhapur shume mund te jete nje goditje per ekonomine e vendit. Fushata synon ta paraqese Floridan gati per te pritur serish turiste te rihapur per biznes.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist