Flamuri shqiptar valëvitet në mes të Emirateve të Bashkuara Arabe! E gjithë bota në mbështetje të Shqipërisë!

Written by on 29/11/2019

Shumë vende janë solidarizuar me Shqipërinë, në këtë situatë të vështirë pas tërmetit të mëngjesit të datës 26. Disa vende kanë dërguar specialistë kërkim-shpëtimi, të tjerë ushqime dhe vlera monetare për familjet e prekura nga tërmeti.  Por ka dhe nga ata vende që janë solidarizuar me vendin tonë duke valëvitur flamurin kombëtar shqiptar. Emiratet e Bashkuara Arabe kanë zgjedhur të valëvisin flamurin tonë në mes të Abu Dabit.  Shqipëria është në një gjendje emergjente por nuk kanë munguar ndihmat dhe mbështetja nga vetë shqiptarët dhe vendet e tjera.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist