Fillimi i tetorit/ Publikohen kufizimet e udhëtimeve në BE

Written by on 06/10/2021

Situata e koronavirusit në shumicën e vendeve të BE -së dhe zonës Shengen është përmirësuar paksa në krahasim me gushtin. Ndërsa shumica e vendeve të BE kanë pasur kufizime më të forta hyrjeje në shtator, pritet që këto kufizime të lehtësohen së shpejti, pikërisht në kohën e Krishtlindjeve.

Gjermania vazhdon të ketë disa kufizime për hyrjen lidhur veçanërisht me origjinën e shtetit nga vjen. Norvegjia dhe Suedia janë hapur për udhëtime, Zvicra kërkon me ngulm certifikatën e vaksinimit, sikurse Franca dhe Italia që për të marrë një pjesë të madhe të shërbimeve kërkojnë Green Pass./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist