FIFA cakton 99 gjyqtaret e Boterorit Rusi 2018!

Written by on 30/03/2018

FIFA cakton 99 gjyqtaret e Boterorit Rusi 2018!

Komisioni i posaçem i organizmit me te larte te futbollit boteror, FIFA caktoi 99 gjyqtaret te kompeticionit qe do te zhvillohet ne Rusi.FIFA ka percaktuar edhe listen perfundimtare te 36 arbitrave kryesore qe do te drejtojne 64 ndeshjet e fazes finale te kampionatit te ardhshem boteror, kompeticion qe do te startoje me date 14 qershor ne Rusi. 99 gjyqtaret e caktuar perfaqesojne 46 shtete dhe jane perzgjedhur nga plot 53 treshe arbitrash, te cilet u pergatiten dhe testuan per nje periudhe 3-vjeçare. Nder emrat me te rendesishem nga Evropa eshte gjermani Felix Brych, qe drejtoi finalen e edicionit te kaluar ne Champions League ndermjet Realit te Madridit e Juventusit.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist