Festohet ne Shkoder Dita e Liqenit, nga shtatori nis projekti “Lungolago”

Written by on 23/06/2018

Festohet ne Shkoder Dita e Liqenit, nga shtatori nis projekti “Lungolago”

Ne Shkoder diten e sotme po zhvillohen aktivitete te ndryshme ne saje te Dites se Liqenit, nje feste e kthyer tashme ne tradite qe synon te terheqe vemendjen per nje prej atraksioneve me te rendesishme te qytetit te Shkodres. Ne lidhje te drejtperdrejte telefonike per Radio Travel gazetari Ergys Kavaja na pohoi nga Shkodra se atmosfera me rastin e kesaj dite eshte shume festive dhe se me ane te aktiviteteve synohet te promovohet turizmi ne liqenin e Shkodres. Dukeqene nje nga zonat me te frekuentuara te Shkodres vija liqenore do te behet pjese edhe e projekteve per permiresimin e infrastruktures. Sipas gazetarit Kavaja punimet per rehabilitimin e vijes liqenore qe do te quhet “Lungolago” do te nisin ne shtator. Nderkohe po sot ne Razem po zhvillohen aktivitete te ndryshme per promovimin e turizmit malor.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist