Festivali Nderkombetar i Jazz-it ne Shkoder, gjalleron qyteti ditet e fundit te gushtit

Written by on 23/08/2018

 

Qyteti i Shkodres do perjetoje keto dite te nxehta vere tinguj Jazz-i. Festivali nderkombetar i Jazz-it ne Shkoder eshte nje event qe promovon jo vetem muziken jazz por edhe turizmin e qytetit.Ne edicionin e ketij viti, i cili nis me 27 gusht e do vazhdoj deri me 2 shtator 2018, do te kete hapesire edhe muzike klasike me te ftuar nderi mjeshtra te medhenj te muzikes. Ne kete edicion do te jene pjesemarres dhe instrumentiste te huaj, te cilet per here te pare do te ndodhen ne ambjentin muzikor, artistik dhe kulturor te Shkodres.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist