Festivali Nderkombetar i Akuarelit ndalet ne Sarande!

Written by on 19/06/2018

Festivali Nderkombetar i Akuarelit, qe udhetoi neper Shqiperi gjate javes se kaluar, eshte ndalur ne Galerine e Artit ne Sarande, ku kolonia nderkombetare e akuarelisteve po ekspozon 45 punimet me te mira.Emra me fame boterore ne pikturen e akuarelit sollen ne Sarande punime nga 20 shtete te botes.Akuarelistet kane sjelle impresionet e hijshme nga bregdeti jonian, natyren e qete te perendimeve ne Sarande dhe Ksamil, por edhe abstraksione te frymezuara nga udhetimi ne Shqiperi.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist