Festat në qytetin europian nuk do të vijnë si çdo vit. Zhgënjehen turistët!

Written by on 23/12/2019

Udhëtarët në Francë po përballen me vështirësi gjatë periudhës festive. Të shtunën ,udhëtarët në të gjithë Francën, u stërmunduan ndërsa fillonin pushimet e festave me trena të ndaluar, rrugë të mbushura me trafik dhe grevat që duket sipas tyre se s’do të mbarojnë asnjëherë.Shpresat për një armëpushim  gjatë festave u shuan pasi bisedimet mes qeverisë dhe liderëve të sindikatave, dështuan.Sindikatat kanë njoftuar se trafiku do të rëndohet më shumë gjatë periudhës festive.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist