Ferrari prodhon makinën e parë elektrike!

Written by on 31/05/2019

 

 

Ferrari ka prodhuar makinën e parë sportive hibrido-elektrike. Vetura cilësohet si prodhimi më i shpejtë Ferrari i të gjitha kohërave. Trasmetimi i shpejtësisë së saj do të jetë i ngjashëm me atë të makinave garash të Formula One. Makina do të funksionojë si një hibrid duke u mbështetur në motorët elektrikë. Ajo do të jetë gati për konsumatorët vitin e ardhshmëm dhe do të kushtojë më pak se variantet e ngjashme prodhuar më parë.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist