Fenomen i rrallë në Rumani, bien breshër dhe gurë nga qielli!

Written by on 29/05/2019

 

 

Qyteti i Zalaut në Rumani është përfshirë nga reshjet e fuqishme të breshërit. Bashkë me breshërin kanë vërshuar dhe copëza gurësh dhe këto të fundit kanë shkaktuar dëme të konsiderueshme në qytet. Sipas mediave rumune breshëri ka qenë në madhësi anormale dhe i gjithë qyteti ka “ngrirë” për disa minuta. Moti i keq ka përfshirë edhe disa qytete të tjera rumune, por pa deklaruar fenomenin e breshërit
gjigand.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist