Faza e dytë e “Kala Festival” mirëpret qindra turistë të huaj

Written by on 22/06/2019

 

 

Faza e dytë e “Kala Festival”, ka mirëpritur qindra turistë që kanë mbërritur në portin e Himarës. Në fazën e parë të festivalit morën pjesë një numër shumë i lartë turistësh,dhe duket se edhe kjo fazë nuk do të mbetet pas. Numri i pjesëmërrësve këtë vit sipas organizatorëve është 5 fishuar ,krahasuar me një vit më parë. Festivali që do të mbyllet në 25 qershor, përveç atmosferës për adhuruesit e muzikës elektronike, është edhe  një promovim i mirë për turizmin e Shqipërisë.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist