Fansat e Elvis Presley kujtojne idhullin e tyre me “Elvis Express”

Written by on 11/01/2019

Fansat e Elvis Presley kujtojne idhullin e e tyre me “Elvis Express”
Elvis Presley, edhe pse i ndare nga jeta 40 vite me pare, eshte ende i
gjalle ne zemrat e qindra fansave te mbledhur ne stacionin e Sidnejit
per te marre trenin qe duhet t’i shoqeroje ne nje festival kushtuar
idhullit te tyre.Te veshur me kostume te kuruara me gure dhe xixa dhe
kepuce me kamosh blu, me nje model flokesh te rregulluar me kujdes
me shume llak, sozite e Elvisit, i perceptuar prej tyre si ikona e
rock’n’rollit kercejne nen tingujt e hiteve te tij te performuar nga
artiste.Fansat u mblodhen ne stacionin qendror te Sidnejit per te marre
‘’Elvis Express’’ dhe “Blue Suede Express’’ dy trenat qe do t’i
shoqeronin deri ne qytezen e vogel te Parkes, rreth 300 kilometra ne
perendim te Sidnejit. Ata do te qendrojne per nje parade e koncert disa
ditor ne kete qytet te veshur si Elvis dhe duke degjuar ne sfond kenget e
tij.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist