“Fan Noli” pritet të niset drejt Shteteve të Bashkuara!

Written by on 20/11/2019

Kompania ajrore “Air Albania” po operon shpejt në treg dhe se sfida e së ardhmes duket se është vendosja e linjës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi të martën në Komisionin e Veprimtarive Prodhuese, se pas linjës 2 linjave të para, një tjetër pritet të nisë operimin drejt Londrës,Athinë,Brukselit dhe Amsterdamit. Në planet afatgjata mbetet avioni i cili do të fluturojë drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të cilit i është vënë emri “Fan Noli”. Por sipas Ballukut, duhen plotësuar kushtet teknike sa i përket pistës apo elementë të tjerë.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist