Facebook hedh në treg kriptovalutën

Written by on 20/06/2019

 

 

Rrjeti social Facebook  ka njoftuar se në vitin 2020 do të hedhë në treg kriptovalutën e tij. Në një njoftim zyrtar, është bërë  e ditur se kriptovaluta do të quhet ‘Libra” dhe do të mbështetet nga sistemet e pagesave si Mastercard dhe Visa. Shërbimi i ri do tiu mundësojë pardoruesve kursimet, shpenzimet dhe transferta parash.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist