Eventet verore, atraksion per mbi 1400 turiste ne jug te vendit

Written by on 26/06/2018

Eventet verore, atraksion per mbi 1400 turiste ne jug te vendit

Bregdeti me bukuri mahnitese i Dhermiut po mirepret qe prej 20 qershorit rreth 1400 turiste te huaj, kryesisht nga Britania e Madhe, ne Festivalin e Pare Nderkombetar te Muzikes Elektronike ne Shqiperi “Kala”. Perveç bregdetit joshes te Jonit me ujin kristal dhe reren e bardhe, mbremjet jane elektrizuar nga muzika e DJ me fame boterore. Ky festival u organizua nga ministria e Turizmit dhe Mjedisit, me angazhimin e Agjencise Kombetare te Turizmit. Festivali “Kala” do te vazhdoje te ndeze atmosferen deri me 27 qershor.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist