Evakuime masive ne Berlin per largimin e bombes se L.2.B

Written by on 20/04/2018

Evakuime masive ne Berlin per largimin e bombes se L.2.B

Nje bombe nga lufta e Dyte Boterore eshte bere shkak qe mengjesin e sotem ne Berlin te behen evakuime masive per te lejuar ekspertet te largojne bomben. Evakuimet kane nisur ne oren 9.00 dhe do te prekin nje zone deri ne 800 metra nga vendi ku eshte zbuluar bomba. Zona perfshin Ministrite e Qeverise, nje spital dhe stacionin qendror hekurudhor te qytetit. Mijera bomba te pashperthyera nga lufta e viteve 1939-45 gjenden çdo vit..“Tegeli”, i cili eshte aeroporti me i ngarkuar i Berlinit, u mbyll shkurtimisht edhe gushtin e shkuar pas zbulimit te nje bombe te Luftes se Dyte Boterore.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist