Europa Veriore preference kryesore per turizmin kulturor qytetas

Written by on 27/06/2018

Europa Veriore preference kryesore per turizmin kulturor qytetas

Edimburgu, Oslo, Stokholmi, Helsinki, Kopenhagen, Talin dhe Varshava jane shtate destinacione alternative perkunder pushimeve klasike me det e diell, te cilat kohet e fundit jane shnderruar ne nje tendence per udhetimet e fundjaves. Sipas Corriere della Sera qe ka bere edhe kete studim keto qytete per raportin cilesi –cmim, atraksionet kulturore, dhe mundesite qe ofrojne per argetimin ne fundjave jane kthyer ne vendet me te kerkuara per turizmin city break. Kete vit numri i vizitoreve te interesuar per turizmin kulturor ne Europe do te rritet me 25% me shume se nje vit me pare.

SONY DSC


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist