Europa, kontinenti me i vizituar kete vere!

Written by on 11/08/2018

 

Europa mbetet kontinenti me i vizituar ne bote edhe per kete sezon. Te dhenat e fundit te Organizates Boterore te Turizmit tregojne se trendi i gjysmes se pare te ketij viti qe solli ne kontinent me shume se 300 milione turiste vijon edhe per gjate sezonit veror. Me shume se 160 milione turiste u regjistruan nga muaji qershor e deri me tani ne destinacionet europiane qe korrespondon me nje rritje prej 8% me shume se viti 2017. Rritja me e madhe e numrit te turisteve eshte vene re nga jashte kontinentit kryesisht nga Amerika dhe Azia. Destinacionet bregdetare dhe kulturore jane ato qe jane preferuar me shume ne kontinent.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist