Europa City, parku qe sfidon Disneyland ne Paris!

Written by on 17/05/2018

Parku i famshem i argetimit Dinsneyland ne Paris do te sfidohet nga projekti super luksoz qe  zhvillohet me hapa te shpejte ne zemer te “Ile de France”. Projekti synon te realizoje parkun Europa City. Kompleksi mendohet te perfundoi brenda vitit 2024 ne nje siperfaqe prej 800 mije metrash katrore. Vec hapsires kryesore qe do ta zere parku i lojrave atje do te kete gjithashtu bare restorante, teatro dhe hotele. Kostoja qe zene investimet per kete projekt arrin ne 3 miliard euro dhe ai ka punesuar deri me tani 20 mije persona.

 


 

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist