Euro 2024 do te mbahet ne Gjermani!

Written by on 28/09/2018

 

Tifozet gjermane te futbollit mund te gezohen per turneun e ardhshem te madh pas Kampionatit Boteror 2006: Kampionati Europian 2024 do te mbahet ne Gjermani. Aplikimi i Federates Gjermane te Futbollit mori konfirmimin per organizimin e Kampionatit Europian pas gjashte vjetesh. Federata kishte hyre ne gare me moton “United by Football – te bashkuar ne zemer te Europes” dhe dhjete qytete organizatore.Ministri i Jashtem gjerman shprehu urimet e tij per te gjitha qytetet organizatore te Europianit te ardhshem per kete aplikim te suksesshem.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist