ETOA: Destinacionet spanjolle, me te preferuarat e ketij viti!

Written by on 13/12/2018

Destinacionet spanjolle kane qene me te preferuarat e ketij viti per turistet europiane. Shoqata Europiane e Tur Operatoreve  ka bere nje studim ne lidhje me tendencat e turisteve europiane gjate 2018 dhe ka dale ne perfundimin se si destinacionet me te preferuara kane rezultuar ato spanjolle. Midis te cilave permenden Majorca dhe Ibiza, numri i turisteve ne te cilat eshte rritur me me shume se 68% ne krahasim me vitin e kaluar. Te tjera destinacione me rekord turistesh gjithashtu kane qene Italia, Turqia, Greqia, Gjermania dhe Franca.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist