Është zyrtare! Nëshkruhet sot marrëveshja për njohjen e patentave shqiptare në Itali

Written by on 11/03/2021

Ministrja Olta Xhaçka do të jetë sot në Romë për të firmosur marrëveshjen e njohjes së patentave midis Shqipërisë dhe Italisë. Lajmin e bën të ditur kryeministri Rama, ku më herët i kishte kërkuar Ministrit të Jashtëm të Italisë, Luigi Di Maio njohjen e patentave shqiptare.

Emigrantët në Itali marrin lajmin e mirë, patentat do të konvertohen –  Dosja AL

Tashmë le të çojmë përpara marrëveshjet për pensionet e shqiptarëve në Itali, të cilët janë qytetarë shembullore që nderojnë miqësinë vëllazërore mes Italisë dhe Shqipërisë, që punojnë fort dhe kanë kontribuar në ekonominë italiane për kaq shumë vite”, u shpreh Rama në postimin e tij./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist