Emigrantet largohen pas festave, fluks ne portin e Durresit!

Written by on 03/01/2019

Emigrantet largohen pas festave, fluks ne portin e Durresit!

Pasi kaluan festat e fundvitit ne atdhe, shume familje emigrantesh po kthehen ne vendet e Bashkimit Europian ku jetojne e punojne, duke shfrytezuar tragetet e linjave detare qe lidhin Portin e Durresit me portet italiane te Barit e Ankones. Naten e kaluar, me 3 tragetet e linjes u larguan afro 2.000 persona, ndersa pritet qe fluksi i udhetareve drejt Italise te shtohet ne fundjave. Pavaresisht uljes se ndjeshme te temperaturave naten e kaluar e ne vazhdim, ne grafikun e levizjes se trageteve nuk jane regjistruar vonesa. Gjate muajit dhjetor, mbi 55 mije udhetare vendas e te huaj kane levizur nga Porti i Durresit, me tragetet e linjave detare Bari-Durres dhe Ankona-Durres, e kthim.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist