Emigrantet kthehen pas pushimeve ne Itali, fluks ne portin e Durresit

Written by on 27/08/2018

 

Emigrantet shqiptare qe u kthyen ne atdhe per pushime jane duke u larguar. Fluks te shtuar ka ne pikat e kalimit kufitar tokesor, por fluksi me i madh duket se eshte ne portin e Durresit aty ku çdo dite lundrojne drejt Italise me mijera emigrante shqiptare qe jetojne ne perendim. Vetem pasditen e djeshme mbi 4000 pasagjere si dhe 940 automjete jane larguar nga porti i Durresit. Nderkohe numri i pasagjereve qe jane nisur kete fundjave nga sheshi i trageteve Durres per ne Itali eshte 8584.E njejta situate ka qene pergjate gjithe javes se kaluar, e do te vijoje edhe per kete jave.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *



Current track

Title

Artist