Emerohet drejtuesi i ri i Instagram

Written by on 02/10/2018

 

Nje jave pasi bashkethemeluesit e Instagramit dhane doreheqjen, eshte emeruar sot edhe drejtuesi i ri i aplikacionit mjaft popullor te shperndarjes se fotove.Behet fjale per Adam Mosserin, i cili iu bashkua Facebook-ut qe ne vitin 2008 dhe ka punuar si mbikeqyres i “News Feed”-it, duke qene shume prane Shefit Ekzekutiv Marc Zuckerberg.Se fundi Mosseri kishte qene zevendes president i Instagramit, ndersa tashme i eshte besuar drejtimi, mbikeqyrja e funksionimit dhe rekrutimi i drejtuesve te rinj ne nje sere pozicionesh.Bashkethemeluesit Kevin Systrom dhe Mike Krieger, njekohesisht shefi ekzekutiv dhe shefi teknik i Instagramit, dhane doreheqjen javen e kaluar, doke mos dhene shume sqarime per kete veprim.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist