“Emerging Europe” nje artikull dedikuar Durresit!

Written by on 09/05/2018

 

Media britanike “Emerging Europe” promovon vlerat turistike dhe kulturore te Durresit, ne nje artikull mjaft interesant te publikuar se fundmi. Sipas ketij portali qyteti i dyte me i madh i Shqiperise ka qene nje porte ballkanike per te gjithe boten. Greket, romaket dhe bizantinet shfrytezuan te gjithe portin e tij te mrekullueshem natyror dhe ende vazhdon te mbetet nje nga portet me te frekuentuara te Adriatikut. Me amfitetatrin me te madh romak ne Ballkan, muret bizantine, frutat e mrekullueshme te detit dhe nje jete argetuese nate, Durresi ka nje bregdet plot stil dhe elegance te cilin ne pak vende mund ta gjesh. “Emerging Europe” thekson se qyteti bregdetar mund te jete zgjedhja me e mire per kete vere per turistet britanike.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist