Ekspozita më e madhe në botë për herë të parë do të zbarkojë në Izrael!

Written by on 16/12/2019

Izraeli po përgatiet për ekspozitën e ardhshme universale në Emirate, e para në tokën islame. Dubai prezantoi me pompozitet të madh këtë vjeshtë Countdawn-in për ekspozitën universale 2020 nga e cila Emiratet e Bashkuara Arabe shpresojnë për një ndikim të fortë ekonomik, me pritjen e 25 milion vizitorëve dhe me praninë e 192 vendeve, mes tyre dhe Izraeli. Pjesa izraelite do ti ngjajë një dune të madhe rëre e përbërë nga mure dhe një tavan ekranesh të sheshta që publikojnë imazhe nga shoqëria izraelite. Ekspozita e Dubait është një takim mes kulturave, gjuhëve dhe njerëzve që nuk takohen zakonisht . 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist