Ekspertët/3 destinacionet që duhet të vizitoni me patjetër në vitin 2022!

Written by on 29/10/2021

Lonely Planet ka emëruar destinacionet e saj kryesore për të udhëtuar në vitin 2022. Ekspertët e udhëtimit kanë kurorëzuar Ishujt Kuk në Paqësorin Jugor si vendin numër një për t’u vizituar vitin e ardhshëm. Ishulli pasohet në listë nga Norvegjia, e njohur për akullnajat e saj. Renditja në vendin e tretë është pika e nxehtë e pushimeve në Oqeanin Indian, Mauritius, e cila kohët e fundit u rihap për udhëtarët ndërkombëtarë.

Në listën e dhjetëshes më të mirë përfshihet edhe Egjipti, duke u shquar për rrënojat e lashta, vendet historike dhe jetën magjepsëse detare në Detin e Kuq./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist