Egjipti, destinacioni më i preferuar turistik midis çekëve këtë verë

Written by on 28/07/2021

Egjipti renditet si destinacioni i dytë më i preferuar  midis turistëve nga Republika Çeke për verën e 2021. Kjo bëhet e ditur sipas raportit të botuar nga faqja çeke “Prague Morning”. Sipas raportit, 5 destinacionet kryesore që çekët kërkojnë në google  nisin me Egjiptin.

Ata mendojnë se është një destinacion unik turistik, ku vizitori mund të shohë monumentet  dhe të mësojë rreth civilizimit antik, qyteteve të gjalla dhe të shijojë bregdetin piktoresk të Detit të Kuq./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist