Edhe Franca pret Festivalin e Skulturave te debores!

Written by on 26/01/2019

Edhe Franca pret Festivalin e Skulturave te debores!

Edhe Franca pret kete periudhe Festivalin e Skulpturave te debores. Per 36
vjet, qyteti alpin i frances, Valloire, ka qene kryeqytet i artit jeteshkurter
malor duke pritur garen nderkombetare te skulpturave ne bore, ne te cilen 17
ekipe te perbere nga tre persona, kthejne blloqe te medha debore, ne
kryevepra te verteta. Moti deri tani ka qene i pershtatshem per te mbajtur
festivalin megjithate pritet te ndryshoje e te ngrohtet. Skulptoret kane nisur
punen tre dite me pare, dhe veprat e tyre tashme kane marre forme.
Ceremonia e ndarjes se cmimeve do te mbahet se shpejti dhe konkurentet
shpresojne qe dielli te mos jete shume i nxehte.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist