E vërteta e incidentit me turistët në Himarë

Written by on 23/06/2021

Një incident me në fokus turistët ka ndodhur dje në Livadh të Himarës. Në videon që është shpërndarë gjerësisht në rrjetet sociale, shihet një punonjës i hotelit që i ka dalë para makinës së turistëve, për t’i penguar të ikin pa paguar. Sipas Katerina Joshit, pronares së hotelit, pushuesit kishin dëmtuar sendet në dhomë dhe nuk pranonin të paguanin.

Sipas saj, ata nxitonin të largoheshin pa ardhur policia. Nga ana tjetër, Visar Mato, i cili po pushonte me bashkëshorten dhe fëmijën e tyre thotë se janë terrorizuar nga pronarët e hotelit. Aktualisht është bërë kallzim në polici dhe pritet zbardhja e plotë e ngjarjes./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background