E pazakontë në Egjipt/Vendi prodhon monedhat me imazhin e mjekëve

Written by on 23/02/2021

Egjipti ka prodhuar 15 milion monedha të reja me imazhin e punëtorëve mjekësorë egjiptianë. Kjo nismë e veçantë është për t’i përkujtuar dhe shprehur mirënjohjen trupës mjekësore, për përpjekjet e tyre në luftën ndaj COVID-19 në vend.

pay tribute! Egypt produces new coins with the image of medical staff -  Teller Report

Ministri i Financave Mohamed Maait, deklaroi se Egjipti do të prodhojë 10 milion monedha paraprakisht të cilat do të hidhen në treg shumë shpejt./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background